Náš koloběžkový nápad

…co mě k tomu přivedlo..?

Jmenuji se Markéta a pořízení koloběžky bylo mým letitým snem…

Nejen že koloběžky mám ráda, ale zároveň se chci s Vámi podělit o zážitky při jízdě na nich…

… a tak se zrodil nápad založit půjčovnu sportovních koloběžek na okraji Prahy v blízkosti cyklostezek v nenáročném terénu, který zvládne každý.

Ze své zkušenosti doporučuji koloběžky vyzkoušet jako doplněk k rekreačnímu sportu a turistice, ale i k aktivnějším formám sportu například běhání a cyklistice. Zapojíte zcela jistě i jiné svalové partie než jste zvyklí.

Šetříte velké klouby hlavně kolena a plně uspokojíte svůj plánovaný výdej energie, na který jste zvyklí např. při aerobním sportu.

Já osobně kvůli přetíženému kolenu již běhat nemohu, ale na koloběžce si dám rozhodně více do těla a ještě je to pro mě zábava.

Podotýkám, o pravidelné střídání nohou se nebojte, to Vás donutí automaticky.

Dále koloběžkování nabízím jako inspiraci pro rodiče menších dětí, které ještě plně nezvládají jízdu na kole či si nejsou úplně  jisti  na svém kole.

Zaručeně už nebudete na své dítko volat, ať zastaví, počká apod., na odstrkovadle totiž děti umí být někdy opravdu rychlé…

Na koloběžce své dítě máte pod kontrolou, jste stejně rychlí až rychlejší a lze mu jeho nebezpečně zvolený směr rychle změnit.

Především si užijete spolu klidnou, veselou a hlavně bezpečnou jízdu.

Sportovnější maminky a tatínkové navíc stihnou přidat pár rychlejších rovinek tam a zpět / ve stále blízkosti svých dítek/ což ocení jejich krevní oběh a svaly.

Vydá-li se celá rodina i s odrostlejšími dětmi na koloběžko-výlet, jste všichni na stejné rychlostní úrovni a lze si jízdu užívat, buď zvolíte pomalé odrážení a kocháte se krajinou či konverzujete s bližními či si dáte závod anebo vytrvalostní jízdu.

Koloběžka je také ideální prostředek na venčení poslušných pejsků, kteří potřebují neustálý pohyb.            

Koloběžkování je Váš  tip na různé  srazy se  svými přáteli, rodinami či pro sportovní týmy. Zvolte si styl a tempo dle sebe a bude Vám krásně.

Naše půjčovny koloběžek jsou tu pro Vás připraveny na Floře a na Výtoni, kde se hned můžete pustit na cyklostezku vedoucí podél Vltavy.

A jedna důležitá věc! Až Vás někdo pozdraví „TRHNI SI“, ne abyste se na něj rozčílili, je to klasický pozdrav koloběžkářů, obdobně jako u vodáků jejich „AHÓÓÓJ“.

Těšíme se na Vaše koloběžkové  zážitky!

Váš tým Markéta a spol.