Vlakem do Berouna a podél Berounky do Radotína

Tentokrát si projedeme trasu z Berouna po směru toku Berounky až do Radotína. Je to trasa pohodová, cca. 25km dlouhá, bez výraznějšího stoupání. Vede krásným údolím Berounky. Cestou je plno míst, ktará vás budou vybízet k zastavení se a pokochání se krásnými výhledy na okolní krajinu.


Ale než se vydáte na cyklostezku, musíte nejdřív do Berouna dojet. Nejlepší, a vlastně s ohledem na jednosměrný výlet jedinou variantou je využití vlaku. Z Radotínského nádraží dojedete do Berouna za cca. 20min.. Jízdné se řídí platným ceníkem ROPID a nezapomeňte na platbu za koloběžku. V současné době platí cena 16,- Kč za jednu koloběžku. Spolu s jízdným 40,- Kč Vás tak vyjde jedna cesta na 56,- Kč.

 

 

 

 

 

 

 

 

V Berouně, po vystoupení z vlaku, projdete nádražní budovou a dáte se směrem do centra Berouna. Před podjezdem dálnice D5 se dáte doprava po místní komunikaci, je to značená cyklotrasa a vede tudy také červená turistická značka / trasa.

Pokračujete touto cestou až k železničnímu mostu, který přejedete a za ním po cca. 200m opustíte železniční trať, tu podjedete a opatrně překřížíte silnici Beroun – Svatý Ján pod Skalou. Zde začíná značená cyklotrasa podél Berounky.

Při ideálním počasí se zde pohybude poměrně dost chodců, bruslařů, cyklistů … prostě všech, kteří se mohou na stezce pohybovat. Prosíme tedy o ohleduplnost. Pokračujte stále po báječné stezce podél toku Berounky, neváhejte se občas porozhlédnout po okolí, zářez Berounky je v těchto místech velmi znatelný a okolní přírodní útvary jsou nádherné.

 

Nejvýraznějším objektem je po pravé straně zřícenina hradu Tetín na vysoké kolmé skále nad Berounkou.

 

Pokračujte dále po cyklostezce a po 700m přijedete k bývalému lomu Alcazar, který slouží jako „výcvikové středisko“ profesionálních i amatérských horo a skálolezců. Téměř jistě zde nějaké potkáte, tak se můžete na chvilku zastavit a sledovat jejich šikovnost a nebo výcvik nováčků.

Za dalších cca. 300m narazíte na první „občerstvovnu“, která má otevřeno v sezóně a o víkendech. Dále po nepříjemných schůdcích pokračujete klidnou cestou do Srbska. V Srbsku je několik míst na občerstvení. Nejznámější je restaurace U Berounky, ale můžeme doporučit třeba i návštěvu restaurace u nádraží, nebo kteréhokoliv jiného občerstvení. Je to turistický uzel, může se stát, že zde bude hodně míst obsazených a čekací lhůty delší. Ale kam se to hrabe na Karštejn, který Vás čeká za chvilku.

Průběžně doplníme popis trasy ze Srbska, přes Karlštejn, obě Třebaně, Řevnice, Dobřichovice a Černošice do Radotína. Celková délka trasy je 31km.