Trhni si Šumavou 2018

Datum / čas
16. 06. 2018 — 5:45 - 23:30

Místo konání
Start v Železné Rudě

Kategorie


nahrávám mapu....

Přejezd Šumavy na koloběžkách. Chceš ujet „kilo“? S námi to zvládneš!
100 km z Železné Rudy do Nové Pece za doprovodu stejných šílenců, jako jsi ty.

Blíží se termín další z našich plánovaných akcí z Koloběžíme tour 2018. V sobotu 16.6.2018 se pojede třetí ročník povedeného přejezdu Šumavy – Trhni si Šumavou (odkaz na reportáž Michala Hronka)
Prvním rokem nás jelo 25, loni už 48. Letos bychom rádi zopakovali loňskou účast nebo i o pár nových účastníků startovní pole rozšířili. Alespoň soudě dle vašich přibývajících registrací a reakcí. Je na čase zveřejnit podrobnosti o letošním přejezdu.

Vše bude zorganizováno velmi podobně jako loni či předloni. Až na logistiku s dopravou. Loni jsme zařadili do trasy příjezdu autobusu zastávku v Klatovech. Letos to bude trochu jinak. Zastavíme ve STRAKONICÍCH!! Nikoli v Klatovech. Loňský návrat z Nové Pece se protáhl a přes Klatovy do Prahy jsme se dostali až pozdě v noci, kdy už mnozí z účastníků měli problém s dopravou zpět domů. NEJEDEME tedy stejnou trasou jako loni, ale autobus jede přes Vimperk a Strakonice směr Praha. Pokud byste měli zájem o vlastní dopravu a neměli řidiče, který vám převeze auto z Železné Rudy do Nové Pece, pak nabízíme variantu, že byste ponechali své vozidlo ve Strakonicích u vlakového nádraží, my bychom Vám dodávkou odvezli koloběžky do Železné Rudy a vy byste se svezli s námi autobusem na start. Zpátky by to probíhalo podobně, koloběžky by jely dodávkou do Strakonic a vy pohodlně busem za nimi. Cena této dopravy je opět 250,- Kč za osobu. JE NUTNÉ nás předem informovat o tom, že dopravu z a do Strakonic využijete. Aby se nestalo, že bychom se do autobusu nakonec nevešli!! Místo, kde autobus i dodávka zastaví je Strakonice, Nádražní u nádraží Strakonice (mapa – https://mapy.cz/s/2yLFX). BUDEME TAM CCA. V 7:20 HOD!! ČEKÁME MAXIMÁLNĚ 15MIN! Děkujeme za pochopení a včasnou rezervaci místa v autobusu!

A druhou nabídkou je zkrácená trasa z Kvildy do cíle v Nové Peci. Délka této zkrácené varianty je 56km a povětšinou vede z kopce nebo po rovině. Až na jeden, poslední kopec. Loňští účastníci dobře vědí o jaký kopec jde , ale pak následuje odměna ve formě sjezdu do Stožce a krásného úseku ze Stožce do Nové Pece. Startovné i ostatní poplatky jsou stejné jako u dlouhé trati.

A nyní k organizačním pokynům.

• Sraz všech, kteří využijí odvoz autobusem je v 5:45 hod na Smíchovském nádraží, Praha 5 zastávka autobusu u tramvajové smyčky – naproti restauraci U PERÓNU
• Zde naložíme vaše koloběžky do dodávky a vyrazíme autobusem
• Pokud bude zájem o odvoz ze Strakonic, zastavíme se v ulici Nádražní před nádražím Strakonice
• Dojedeme na místo startu v Železné Rudě (Klatovská ul. parkoviště nad kostelem)
• Vyrazíme na trať cca. v 9:15 rychlá rota, v 9:30 všichni normální 
• Po celou dobu bude k dispozici dodávka, kterou bude řídit Honza. Ten nám bude značit trasu a pojede s těmi na špici. Když bude třeba vrátí se a samozřejmě pomůže
• Ve skupině, která vystartuje v 9:30 budou minimálně dva zástupci Koloběžíme, kteří budou mít s sebou vše potřebné pro případ závady na koloběžce, nebo případně úrazu
• Není stanoven časový limit, jeďte každý tak, jak vám tělo a nálada dovolí, každý dojezd do cíle se počítá
• Odjezd autobusu i dodávky bude po příjezdu posledního účastníka, nikomu neujedeme, nebojte se
• A opět dle situace – zda bude zájem o vyzvednutí ve Strakonicích – pojedeme přes nádraží ve Strakonicích, nebo přímo bez zastávky na Prahu. Loni jsme přijeli na Smíchovské nádraží okolo 00:30hod, letos by to mělo vyjít okolo 23:30hod.

Trasa
• Start bude v Železné Rudě, na hlavní ulici kousek nad kostelem (Klatovská ul. parkoviště nad kostelem)
• Pojedeme zpět po E53 po odbočku na Hartmanice
• Dále po 190 po odbočku na Prášily
• Přes Prášily, Srní, Antýgl, Modravu na Kvildu kde se k nám připojí skupinka, která pojede „jen“ 56km
• Z Kvildy přes Borovou Ladu, Horní Vltavici, Zátoň, Lenoru po 39 až po odbočku vpravo – České Žleby
• A pak už jen Stožec a podél trati do Nové Pece

Odkaz na trasu je https://mapy.cz/s/1Qgr0

Toť prozatím vše.
Těšíme se na shledání s vámi

Koloběžíme tým

 
Výsledková listina Trhni si Šumavu 2017:

Vysledky_Sumava


Bookings

Rezervace jsou uzavřeny.

2 komentáře

Napsat komentář